Ana SayfaHaberlerElektrikli AraçlarTikTak ile OCR Labs İle Uzaktan Kimlik Doğrulama Deneyimini Araç Kiralama Sektörüne...

TikTak ile OCR Labs İle Uzaktan Kimlik Doğrulama Deneyimini Araç Kiralama Sektörüne Taşıyor

Günde binlerce kişinin katılım sağladığı TikTak ekosistemindeki kimlik doğrulama süreçleri bundan böyle OCR Labs’in otomasyon tabanlı kimlik doğrulama teknolojisiyle yürütülecek. İki şirketini iş birliği sayesinde TikTak’ın bireysel ve kurumsal kullanıcıları, üye olma işlemlerini 7 gün 24 saat daha hızlı tamamlayacak.

Merkezi Londra’da bulunan ve dijital kimlik doğrulama alanında lider şirketlerden OCR Labs ile yeni nesil araç paylaşım uygulaması TikTak, son teknoloji ürünü kimlik doğrulama teknolojileri özelinde bir iş birliğine imza attı.

İş birliği kapsamında bireylerin ve kurumların dakikalık ve günlük araba kiralama ihtiyaçlarını karşılayan ve kullandığın kadar ödemeye olanak sağlayan mobil uygulaması TikTak, müşteri başvurularında OCR Labs’in otomasyon tabanlı kimlik doğrulama teknolojilerini kullanacak. Günlük binlerce yeni müşteri başvurusu alan TikTak, daha öncesinde manuel olarak yürüttüğü kimlik doğrulama süreçlerini, OCR Labs’in sunduğu fotoğraf eşleştirme, canlılık kontrolü, belge gerçeklik analizi ve kimlik belgesi doğrulama seçeneklerini içeren otomasyon çözümü ile bundan sonra otomatik ve ölçekli olarak gerçekleştirecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TikTak Kurucusu Ersan Öztürk şunları söyledi: “TikTak olarak kullanıcılarımız bizim odak noktamız ve deneyimlerini iyileştirmek en büyük önceliğimiz. Yaptığımız bu iş birliği ile, yüz doğrulama ve OCR işlemleriyle üyelik onaylarını hızlandıracağız. Kullanıcılar, TikTak’a üye olma sürecini başlattıklarında hızlıca onay alıp, hemen TikTak kullanmaya başlayabilecekler. Ayrıca bu sayede, çalışan kaynağını daha doğru yöneterek, katma değer yaratan işlerde kullanacağız. İlerleyen dönemlerde her alanda teknoloji yatırımlarımız devam edecek.”

OCR Labs Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdürü Russ Cohn, şu ifadeleri kullandı: “TikTak, bireylerin ve kurumların 7/24 mobil araba kiralama hizmetiyle buluşmasını sağlayarak, paylaşım ekonomisine ve kentsel hareketliliğe yenilikçi bir bakış açısı kazandırdı. Yenilikçi iş ortağımızın hızlı büyümesine otomasyon tabanlı çözümlerimizle katkı sağlayacak olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Kimlik doğrulama süreçlerini hızlı ve verimli hale getiren çözümlerimizle hem tüketiciler hem de çevre için daha faydalı bir deneyim yaratacağımıza inanıyoruz.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments